EN:
Plastic 25 mm T-Connector Weldable PPR (840010704)
PP-R weldable equal T-connectors are made with innovative technology from high-quality materials. They are an excellent choice for cold and hot water supply and heating main piping systems.
The PPR fitting is made of polypropylene material and is designed for PPR pipes. Its characteristic is that it can withstand very high temperatures. The PPR fittings in our range are weldable. The term "weldable" means that during installation, the PPR fitting is welded to the pipe using a special tool, creating an inseparable bond between the two components.
Technical Data:
| Technical Data | Value |
|---|---|
| Weight | 0.04 kg |
| Manufacturer | Pestan |
| Diameter | 25 mm |
| Max. Operating Pressure | 10 bar |
| Max. Temperature | 90°C |
| Material | Polypropylene |
HU:
Plastik 25 mm T-idom süthető PPR (840010704)
PP-R süthető egál T-idomok innovatív technológiával, kimagasló minőségű alapanyagból készülnek. Kiváló választás hideg és meleg víz, fűtési gerincvezetékek kialakítására.
A PPR idom polipropilén anyagból készült cső idom, amelyet a PPR csövekhez terveztek. Jellemzője, hogy nagyon magas hőhatásnak is ellenáll. A kínálatunkban megtalálható PPR cső idomok süthető idomok. A süthetőség azt jelenti a termékeknél, hogy egy speciális eszköz segítségével beszerelésnél a PPR idomokat összesütik a csővel, így oldhatatlan kötés jön létre a két elem között.
Műszaki adatok:
| Műszaki adat | Érték |
|---|---|
| Súly | 0,04 kg |
| Gyártó | Pestan |
| Átmérő | 25 mm |
| Max. üzemi nyomás | 10 bar |
| Max. hőmérséklet | 90°C |
| Anyaga | Polipropilén |
EN:
Plastic 25 mm T-Connector Weldable PPR (840010704)
PP-R weldable equal T-connectors are made with innovative technology from high-quality materials. They are an excellent choice for cold and hot water supply and heating main piping systems.
The PPR fitting is made of polypropylene material and is designed for PPR pipes. Its characteristic is that it can withstand very high temperatures. The PPR fittings in our range are weldable. The term "weldable" means that during installation, the PPR fitting is welded to the pipe using a special tool, creating an inseparable bond between the two components.
Technical Data:
| Technical Data | Value |
|---|---|
| Weight | 0.04 kg |
| Manufacturer | Pestan |
| Diameter | 25 mm |
| Max. Operating Pressure | 10 bar |
| Max. Temperature | 90°C |
| Material | Polypropylene |
Bemutatótermünk és raktárunk 2026.05.02-án ZÁRVA tart.
Hydromasszázs kabin cserére volt szükségem. Itt mindent egy helyen tudtam megrendelni. Másik hely csak részletekben összehangolatlanul vállalta volna. Amiért tőlük vásároltam: Gyors pontos kiszolgálásban volt részem. Az előzetesen kalkulált összeg pontos volt. Pozsi 2017/03/10
Olvassa el vásárlóink véleményét Tekintse meg blogunkat